731 099 099
Facebook      
Dental SPA Stomatologia

Stomatologia

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna
 • bonding - poprawa wyglądu zębów za pomocą nowoczesnych żywic kompozytowych. Metoda nie wymaga ingerencji w tkanki zęba, licówki kompozytowe łączą się z powierzchnią zęba. Zamaskować niedoskonałości np. Zamknąć szpary między zębami, Odbudować ukruszenia, Wygładzić nierówności, Zmienić kształt i wygląd zębów, Uformować nową linię uśmiechu.
 • wybielanie
 • licówki porcelanowe
 • korony protetyczne

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem
To dzięki jego powiększeniu oraz oświetleniu nasz lekarz endodonta może wyleczyć bardzo trudne kanały korzeniowe. Dzięki zastosowaniu mikroskopu mamy możliwość precyzyjnego leczenia kanałów wąskich, zakrzywionych lub usunięcie złamanego narzędzia.

Jednym z najbardziej istotnych elementów leczenia kanałowego jest szczelne wypełnienie kanału. Gutaperka, uznana za najlepszy materiał do wypełniania, zostaje podgrzana i odpowiednio skondensowana co zapewnia nam właściwe wypełnienie systemu kałanów korzeniowych.

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca
Nasz profesjonalny zespół lekarzy stomatologów ma świetne podejście do dzieci. Praca z nimi to czysta przyjemność. Wykonujemy zabiegi zarówno z zakresu stomatologii zachowawczej jak i zabiegi profilaktyczne.
 • Lapisowanie zębów mlecznych. Próchnica w zębach mlecznych bardzo szybko się rozprzestrzenia. Impregnuje się tkankę próchniczą, co sprawia, że zmiany próchnicze się ztrzymują, a rozmiękła masa zęba staje się znów twarda. Wadą jest to, że ząb po zabiegu staje się czarny. Lapisowanie stosowane jest wtedy, kiedy ze względu na wiek dziecka czy duże zniszczenia zęba nie ma szans na zachowawcze leczenie.
 • Lakowanie. Jest ono całkowicie bezbolesne i trwa zaledwie kilka minut. Lakowaniu poddaje się wszystkie zęby boczne, a więc trzonowce i przedtrzonowe. Podczas jednej wizyty można zalakować jednego lub większą ilość zębów. Lakowaniu poddaje się tylko te zęby, które są wolne od próchnicy. Pozostałe pozostawia się do obserwacji i ewentualnie zabezpiecza preparatem z fluorem. Aby mieć pewność, że ząb jest zdrowy i nadaje się do lakowania, najlepiej na wizytę do gabinetu wybrać się w momencie, kiedy powierzchnia zęba jest już dobrze widoczna.
 • Fluoryzacja (Lakierowanie) zębów ma zapobiegać próchnicy. Lakierowanie zębów to profilaktyczny zabieg stomatologiczny. Pozwala on dostarczyć zębom stężonego fluoru w dawce niedostępnej podczas domowej fluoryzacji. Fluor zwiększa odporność zębów na działanie kwasów, produkowanych przez bakterie próchnicowe.

Protetyka

Protetyka
Nowoczesna protetyka stomatologiczna pozwala nie tylko odtworzyć braki uzębienia ale również skorygować istniejące uzębienie zarówno funkcjonalnie jak estetycznie. Możliwości współczesnej protetyki stomatologicznej są bardzo szerokie. Wykorzystując je możemy odbudować brakujące zęby nie uszkadzając równocześnie innych zębów. Szeroka gama uzupełnień protetycznych wykonywanych w naszej klinice pozwala na zastosowanie najlepszego rozwiązania u każdego z naszych pacjentów.
 • Licówki - pozwalają zatuszować estetyczne niedoskonałości zębów w odcinku przednim (od jedynek do piątek) Licówki porcelanowe w wielu przypadkach stanowią wspaniałą alternatywę dla koron. W naszej placówce pacjenci przed wykonanym zabiegiem mają możliwość skorzystania z wizualizacji ostatecznej pracy- przed szlifowaniem wykonywany jest tak zwany wax up, na postawie którego oceniamy wygląd przyszłej pracy na własnych zębach.
 • Mosty - są często wykorzystywane do zastąpienia jednego lub większej ilości brakujących zębów. Są one umieszczane w przestrzeniach, gdzie brakuje zębów. Mosty są mocowane do naturalnych zębów lub implantów otaczających puste przestrzenie.
 • Inlay/Onlay to kosmetyczne wypełnienia w koronie zęba, które stosuje się w przypadku dużych ubytków. Stanowią one alternatywę wypełnienia wykonanego metodą tradycyjną.
 • Protezy całkowite służą do uzupełniania brakujących zębów lub tkanek zęba u Pacjentów, którzy utracili wszystkie zęby. Obecnie możliwa jest znaczna poprawa estetyki protz zięki wykorzystaniu tzw. zębów premium (bardziej naturalnych), bądź poprawa umocowania za pomocą implanów z lokatorami.
 • Protezy szkieletowe - to protezy uzupełniające częściowe braki w uzębieniu. Są to protezy metalowo-akrylowe. Mozliwe jest maksymalne ograniczenie płyty protezy oraz zapewniony bardziej fizjologiczny sposób przenoszenia sił okluzyjnych.
 • Protezy elastyczne - są alternatywą dla protez całkowitych jak i częściowych, bardziej komfortowe w użytkowaniu, pozbawione metalowych elementów.

Chirurgia / implantologia

Chirurgia
 • Ekstrakcja zębów
 • Chirurgiczne ekstrakcje zębów zatrzymanych
 • Ekstrakcja „zębów mądrości” - 8
 • Resekcja korzeni zębów
 • Usuwanie torbieli
 • Plastyka tkanek miękkich i tkanki kostnej w celu przygotowania przed leczeniem protetycznym i implantologicznym
 • Implanty
 • Odbudowa kości, podnoszenie dna zatoki
 • Podcięcie wędzidełka wargi górnej

Higienizacja

Higienizacja
Zdrowie zaczyna się od zdrowia jamy ustnej. Zabiegi higienizacyjne to bardzo ważne zabiegi podczas wizyt kontrolnych jak i pierwszorazowych. Skaling, piaskowanie, instruktaż higieny jamy ustnej to podstawowe zabiegi które zostają wykonane podczas wizyty.

Wybielanie

Wybielanie zębów
Zabieg wybielania w naszym gabinecie zawsze poprzedzony jest wizytą kontrolną na której pacjent jest kwalifikowany i przygotowywany do zabiegu. Lekarz indywidualnie dobiera matodę i preparat do potrzeb i wymagań pacjenta. Możliwe jest również wybielenie zębów martwych- po leczeniu kanałowym. Zabieg ten również wymaga wcześniejszej kwalifikacji.